Спочатку припускалось, що це могла бути наднова.
Середні чорні діри можуть бути будівельниками блоками своїх надмасивних “братів” / фото ua.depositphotos.com
Астрономи виявили дуже швидкий і яскравий вибух у карликовій галактиці за 500 млн світлових років від Землі. Досі походження цього явища залишалось загадкою, але тепер науковці мають припущення, що ж це було.
Як йдеться у дослідженні в The Astrophysical Journal, яке цитує Phys, такий вибух може статися, коли чорна діра середньої маси поглинає сусідню зірку
Зазначається, що вибух, якому дали назву CSS161010, досяг межі яскравості всього за 4 дні, а потім рівень лише за 2,5 дня значно зменшився. На сьогоднішній день астрономи зафіксували всього 12 таких таємничих космічних вибухів. Нові ж дані від CSS161010 здивували науковців, оскільки в інших подібних подіях вони не спостерігали схожих характеристик. Спочатку припускалось, що це могла бути наднова, але детальний аналіз змусив вчених відкинути цю теорію.
Відео дня
За словами вчених, розвиток випромінювання схожий на те, який можна побачити в активних ядрах галактик, де розташовані надмасивні чорні діри. Це вказує на те, що вибухи також пов’язані з чорною дірою, хоча й набагато меншого розміру.
Астрономи припускають, що в центрі карликової галактики, яка за масою приблизно в 400 разів менша від Чумацького Шляху, є чорна діра середньої маси – це приблизно в 100-100 000 разів більше за масу Сонця.
Наразі у космосі виявлено дуже небагато таких об’єктів через складнощі в ідентифікації. Однак дослідження таких чорних дір має вирішальне значення для розуміння шляхів формування та еволюції цих ненажерливих об’єктів.
Вчені переконані, що саме чорні діри середньої маси є будівельними блоками надмасивних чорних дір у великих галактиках, таких як наш Чумацький Шлях.
Раніше УНІАН повідомляв, що нещодавно вчені вперше побачили потрійну систему з чорною дірою.