Як пояснюють дитячі психологи, зазвичай річ не у темі, а в підході до її обговорення.
Про що не можна говорити з дітьми / фото ua.depositphotos.com
Діти схоплюють значно більше інформації, ніж багато хто уявляє. Вони поглинають не лише те, що ми говоримо їм безпосередньо, а й усе, що озвучується у їхній присутності, навіть коли здається, що вони не слухають.
Це спонукає задуматися: чи існують теми, які зовсім не варто обговорювати з дітьми або в їх присутності? Як зазначила клінічний психолог Лаура Маркхем, авторка серії книг “Мирні батьки, щасливі діти”, справа зазвичай не в самій темі, а в підході до неї, пише HuffPost.
Теми, яких краще уникати в присутності дітей
1. Розмови про тіла людей
Відео дня
Негативні коментарі про свою зовнішність або інших людей діти засвоюють дуже швидко, зазначила сімейний терапевт Брайан Біллапс Хьюз.
“Діти як губка вбирають все, що чують. Якщо вони чують критику тіла, це може призвести до проблем із самооцінкою та сприйняттям свого вигляду у майбутньому”, – сказала вона HuffPost.
Навіть нейтральні коментарі про зовнішність, якщо вони звучать часто, можуть спричинити надмірну увагу дітей до власної зовнішності.
2. Критика інших батьків або опікунів
Уникати негативних висловлювань про іншого з батьків – важливий принцип. Це може змусити дитину обирати сторону або відчувати відповідальність за ситуацію. До того ж це може зашкодити відносинам дитини з другим із батьків.
3. Порівняння дитини з братами і сестрами
Маркхем радить уникати таких порівнянь, оскільки вони можуть призвести до конкуренції та конфліктів між дітьми.
“Такі порівняння породжують образи, ревнощі та невпевненість”, – пояснила вона. Наприклад, фраза “Ти моя хороша дитина, не докучаєш мені, як твій брат” створює тиск, адже дитина тепер відчуває, що мусить зберігати цей образ “хорошої”.
4. Грошові питання дорослих
Дитячий психолог Енн-Луїза Локхарт пояснила, що діти не мають розуміння фінансових питань дорослих, тому можуть робити неправильні висновки, що призводить до страху або відчуття тривоги.
Краще дати чітке пояснення, не створюючи враження фінансової нестабільності. Локхарт рекомендує сказати: “Ми стежимо за бюджетом, щоб робити правильний вибір”, що заспокоїть дітей.
5. Розмови, які прославляють вживання алкоголю або наркотиків
Хьюз зазначила, що подібні розмови, навіть у жартівливому тоні, можуть формувати у дітей цікавість або ризиковане ставлення до цих речовин.