Різні дослідження довели, що інтелект людей і тварин сильно відрізняється.
Тварини перевершують людей у деяких здібностях / Колаж УНІАН, фото – Unsplash
Учені давно довели, що люди перевершують кішок і собак за інтелектом. Проте досить часто виникає питання про те, чи розумніші ці тварини за немовлят.
Дослідники змогли знайти відповідь на це питання, повідомляє Live Science.
Почесний професор психології в Університеті Британської Колумбії Стенлі Корен присвятив свою кар’єру дослідженню інтелекту собак, поділилися у виданні. Він адаптував психологічну міру, яка отримала назву розумовий вік, щоб визначити когнітивні здібності тварин.
Відео дня
Корен підкреслив, що точне порівняння між інтелектом собак і людей неможливо провести. Проте він додав, що у собак все ж є деякі когнітивні навички, такі як словниковий запас і рахунок.
Професор розповів в одному зі своїх досліджень, що середньостатистичний собака може розуміти близько 165 слів і сигналів або навіть більше. Наприклад, бордер-коллі на ім’я Чейзер, якого тренував Корен, розумів понад 1000 слів.
У розмові з журналістами професор заявив, що середній розумовий вік собак еквівалентний віку дитини у 2,5 року, якщо говорити виключно про когнітивні навички. Він підкреслив, що собаки не повною мірою здатні відчувати і розуміти почуття провини, як і маленькі діти.
Корен зазначив, що інтелект собаки багато в чому залежить від його породи, досвіду і дресирування. Наприклад, бордер-коллі і пуделі зазвичай вважаються розумнішими, ніж чихуахуа і бульдоги.
У виданні поділилися, що дослідження інтелекту домашніх кішок проводилися значно рідше, ніж собак. Проте вчені вивчали когнітивні здібності кішок.
“Ми могли б розглядати такі речі, як розв’язання проблем або новаторство/поведінкова гнучкість, як свого роду заміну тесту на інтелект”, – сказала журналістам професор психології в Оклендському університеті в Мічигані Дженніфер Вонк.
У виданні нагадали, що 1898 року американський психолог і педагог Едвард Лі Торндайк провів експеримент, під час якого провів перевірку, чи зможуть кішки вибратися з коробки, потягнувши за двері. Методом проб і помилок їм удалося впоратися із завданням.
Подальші дослідження, в яких використовувалися ласощі в коробках-головоломках, показали, що кішки можуть засвоювати нові рішення, коли коробка-головоломка змінювалася, що продемонструвало здатність кішок гнучко адаптуватися до нових умов навчання, підкреслила Вонк. Для порівняння, діти можуть почати збігати з ліжечок уже у віці 16 місяців.
В іншому дослідженні з’ясувалося, що кішки здатні стратегічно шукати собі їжу, ґрунтуючись тільки на одному спогаді. Крім того, вони можуть розуміти концепцію сталості об’єкта. Людські немовлята зазвичай засвоюють цю концепцію у віці від 4 до 10 місяців.
“Я не думаю, що доречно порівнювати здібності тварин зі здібностями людських дітей, тому що інші види – це не просто люди, які відстають у розвитку. Вони еволюціонували для розв’язання інших проблем, тому що вони еволюціонували в інших екологічних контекстах і живуть в інших середовищах”, – наголосила Вонк.
Професор психології зазначила, що кішки перевершують людей у таких навичках, як полювання і розрізнення запахів.
Читайте також:
Середня температура людини більше не 36,6 градуса: вчені дійшли революційного висновку
Скам’янілості дерев, яким 377 мільйонів років, схвилювали наукову спільноту
Давній предок людини не міг швидко бігати, – дослідження
“Я думаю, не можна порівнювати тварин із людьми на різних стадіях розвитку. Це порівняння, яке я дуже намагаюся ніколи не робити. Ми повинні думати про те, які здібності мають сенс для кішок, і розуміти, чому кішки процвітають у тих речах, у яких вони процвітають, і менше перейматися порівнянням їх із людьми”, – додала вона.
Інші дослідження вчених
Раніше вчені розкрили секрет міграції кажанів на великі відстані. За словами дослідників, звичайні кажани можуть долати майже 400 км за одну ніч.
Крім того, вчені розповіли, що більшість власників кішок мають схожі риси характеру зі своїми улюбленцями. За словами дослідників, деякі з любителів кішок можуть бути глибокими людьми.