Чисельність населення України на підконтрольних територіях оцінюють у трохи більше, ніж 31 мільйон.
В теорії Україна має ще достатньо потенційних рекрутів, кажуть аналітики / фото facebook.com/kommander.nord/
Мобілізаційний ресурс в Україні за різними оцінками складає від 2 до 5 мільйонів чоловік. Про це сказала старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко в ефірі Київ24, говорячи про зміни у демографічній ситуації в Україні у зв’язку з війною та виїздом громадян за кордон.
“Недержавні аналітичні центри робили такі розрахунки. Називаються цифри від 2-3 і до 5 мільйонів людей. Це якщо брати саме чоловіків віком від 25 до 60 років”, – зауважила Ткаченко.
Водночас вона нагадала, що в нас нещодавно змінились умови і з’явилось певне обмеження стосовно того, щоб людей після 50 років не першочергово мобілізували.
Відео дня
“Важко говорити про точність оцінок, тому що все дуже залежить від наявності бази про чисельність і структуру, особливо вікову. Зараз дані дуже розмиті”, – сказала Ткаченко.
Вона підкреслила, що дуже давно не було перепису населення і проблема з оцінками населення була навіть до війни.
Читайте також:
В Україні є резерв, щоб повністю оновити ЗСУ: Дикий відповів, чи потрібно мобілізувати з 18-ти
На Одещині ТЦК відмовив багатодітному батьку у відстрочці: що вирішив суд
“Це воєнний злочин”: юрист оцінив можливість зниження мобілізаційного віку до 14 років
Щодо кількості населення, яке зараз проживає в Україні вона повідомила, що затверджено Стратегію демографічного розвитку. В ній наведено оцінку Інституту демографії та проблем якості життя, яка узгоджена з багатьма міжнародними експертами та фахівцями.
“Щодо оцінки саме чисельності населення України на підконтрольних територіях, то це трохи більше 31 мільйона”, – сказала Ткаченко.
Мобілізаційні ресурси України
Як повідомляв УНІАН, у березні голова ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, коментуючи результати січневого соцопитування чоловіків про те, чи готові вони йти на війну, говорив також, що мобілізаційний ресурс у нас в Україні близько 5 мільйонів, і мільйон уже пішов служити. Виходячи з результатів опитування Тимочко озвучив висновок, що близько 2,5 млн чоловіків готові поповнити ряди оборонців України.
А в жовтні стала активно обговорюватись у ЗМІ тема зниження мобілізаційного віку в Україні. За словами того ж Тимочка, якщо виникне ситуація, коли нам дійсно не буде звідки черпати додатковий ресурс для оборони нашої країни, то зниження мобілізаційного віку є цілком реальним сценарієм розвитку подій.