
Фахівці застерегли від помилок, які можна допустити під час прання таких речей.
Зазвичай люди використовують ці рушники для прибирання / фото ua.depositphotos.com
Рушники з мікрофібри є одним з найкращих продуктів для прибирання, адже завдяки їм не залишається розводів на вікнах, забирається пил, а також вони є дуже м’якими на дотик. Проте їх, як і звичайні речі, потрібно інколи прати. Про це пише Southern Living.
Тому експерти з прибирання розповіли, як правильно прати рушники з мікрофібри, аби зберегти волокна в цілості. Зазвичай рушники з мікрофібри перуть разом з іншою білизною, однак, як виявилось, такі речі потрібно прати окремо.
“Через матеріал волокна рушники з мікрофібри відомі тим, що притягують ворсинки, які можуть потрапляти з інших матеріалів під час прання”, – попередили у матеріалі.
Відео дня
Як прати рушники з мікрофібри у пральній машині?
Перед запуском прання експерти радять додати м’який мийний засіб, аби видалити бруд, пил та залишки рушників з мікрофібри.
“Багато комерційних мийних засобів містять агресивні хімічні речовини, які руйнують волокна рушників. Ми рекомендуємо використовувати м’який концентрований мийний засіб з нейтральним pH, який захищає тканину і шкіру та очищає за допомогою натуральних мийних ферментів”, – зауважив президент компанії Heritage Park Laundry Essentials Том Секоні.
Експерти радять використовувати звичайні налаштування під час прання. Секоні радить обирати теплу температуру для прання, аби зберегти волокна.
Як випрати такі рушники вручну?
Як наголосила експерт з прибирання Кеті Кохун, для ручного прання вам знадобиться відро або раковина, наповнена теплою водою та декілька крапель м’якого мийного засобу для посуду.
“Уникайте використання пом’якшувачів для білизни та відбілювачів, оскільки вони можуть покривати або руйнувати волокна”, – попередила вона.
Після чого замочіть рушники в розчині на 10-15 хвилин, потім обережно потріть їх руками, аби очистити від бруду, пилу та залишків.
“Після того, як ви випрали всі рушники, злийте мильну воду, а потім повністю прополощіть кожен рушник під проточною водою, поки мильна піна повністю не зникне. Потім відіжміть зайву воду”, – рекомендують у матеріалі.
Як сушити рушники з мікрофібри?
Такі речі можна сушити, як у сушильній машині, так і на повітрі.
“Сушіння на повітрі є найкращим варіантом для рушників з мікрофібри. Все, що вам потрібно зробити, це повісити кожен рушник, поки він повністю не висохне, але тримати його подалі від прямих джерел тепла”, – порадила Кохан.
Проте якщо ви живете в обмеженому просторі або просто хочете, аби рушники висохли швидше, експерти радять використовувати для цього сушильну машину.
“Рушники з мікрофібри слід сушити на якомога нижчій температурі, щоб зберегти цілісність волокон і міцність швів/обробки рушників”, – попередив Секоні.
Як зберігати рушники з мікрофібри?
Експерти радять зберігати такі рушники в прохолодному, сухому місці. Ніколи не варто класти рушники у вологе або дуже тепле місце, аби запобігти появі цвілі та грибка.
“Не зберігайте рушники з мікрофібри разом з іншою білизною, щоб запобігти перенесенню ворсу”, – додали у матеріалі.
Читайте також:
Гендиректор Amazon назвав головну помилку, яку робить молодь у 20 років
Чому орхідея не цвіте: можливо, ви забуваєте про це правило
Як назвати дитину в 2025 році: імена, які принесуть удачу та захист
Інші поради експертів щодо прання
Раніше було названо девʼять видів речей, які треба прати тільки навиворіт. До цього переліку увійшли вироби з деніму, одяг яскравих кольорів, делікатні тканини, речі з декором, в’язані вироби, футболки з принтом, спортивний та дитячий одяг.
Також стало відомо, як правильно прати спортивний одяг. За словами експертів, вирішальне значення у такому разі може мати правильний мийний засіб. Крім того, перед пранням кожен предмет одягу варто відокремити, щоб визначити правильний метод, дотримуючись інструкцій на етикетці.