
При правильному догляді легко отримати полуницю в кімнатних умовах, запевняють експерти.
При правильному догляді ягоди легко можна отримати у кімнатних умовах / фото ua.depositphotos.com
Не в усіх є ділянка під відкритим небом, на якій можна власноруч виростити полуницю. Але при правильному догляді ягоди легко можна отримати і в кімнатних умовах, стверджують експерти. Якщо дотримуватися інструкцій, ви зможете насолоджуватиметеся смачними плодами, навіть якщо у вас немає саду, пише martha stewart.
Сорт
Перш за все, важливо знати, які сорти полуниці підходять для домашніх умов. Садівниця Дженніфер Холстон радить вічнородючі альпійські сорти, які ростуть на невеликих горбках і займають менше місця. Їхні ягоди менші, але смак вони мають концентрований і яскравий. Зокрема таким є Ананас. Холстон також рекомендує сорти Морський пейзаж і Альбіон.
Садівник Дік Зондаг, вирощує сорти полуниці нейтрального дня. За його словами, їх перевага в тому, що вони плодоносять у будь-яку пору сезону. Їх теж можна спробувати вирощувати у хатніх умовах.
Відео дняЧитайте також:
Недружній жест: дресирувальниця пояснила, чому не варто давати обнюхувати руку собаці
Як відрізнити варене яйце від сирого: експертка назвала 3 трюки, які працюють безвідмовно
Навесні спатифілум зацвіте швидше з цим простим добривом
Коли садити
Оскільки ви не залежите від погодних умов, у приміщенні можна почати садити полуницю в будь-яку пору року. Однак, якщо ви купуєте живі рослини, то їх можуть доставити лише протягом вегетаційного періоду у вашому регіоні.
Вимоги до догляду
Вирощування полуниці в домашніх умовах не відрізняється від вирощування її на відкритому повітрі. Однак доведеться компенсувати слабкі умови освітлення, а також відсутність доступних запилювачів.
Температура повітря
Якщо у вашому домі близько 21 градуса Цельсія (плюс-мінус п’ять градусів), то полуниці буде комфортно.
Освітлення
На відкритому повітрі полуниця потребує повного сонця для максимального врожаю. Забезпечити ці умови у приміщенні важче. Ви можете тримати контейнери з полуницею на південному сонячному вікні, але рослинам все одно може бути складно отримати достатню кількість світла.
Холстон каже, що для кімнатної полуниці треба обов’язково продовжувати світловий день до 12-14 годин за допомогою додаткового освітлення.
Вода
Полуниці для росту потрібно багато води. Однак грань між занадто великою кількістю і занадто малою дуже тонка, особливо в приміщенні, де повітряний потік слабший, а пліснява більш ймовірна. Холстон наголошує, що важливо не перезволожувати ґрунт.
“Полуниця процвітає на ґрунті з хорошим дренуванням і зазвичай потребує поливу лише раз на тиждень. Крім того, стежте за тим, щоб крона рослини залишалася сухою. Волога крона гниє”, – застерегла садівниця.
Перевіряти вологість ґрунту вона радить пальцем – і відповідно регулювати графік поливу.
Ґрунт
Ґрунт для полуниці має бути добре дренованим, не надто глинистим чи важким.
Запилення
На відкритому повітрі комахи працюють як природні запилювачі. У приміщенні вам доведеться взяти на себе цю роль. Використовуйте крихітний пензлик, щоб перенести пилок від зовнішніх тичинок у центр квітки..
Розмноження
Здорові рослини полуниці потрібно розсаджувати, адже вони будуть пускати пагони, звисати і тягнутися до землі. Підготуйте кілька нових ємностей, наповніть їх універсальною сумішшю і помістіть рослини у горщики. Пагони повинні прижитися і сформувати нові рослини.
Збирання врожаю
Велика перевага вирощування цих ягід у приміщенні – що вам не доведеться турбуватися про птахів чи інших тварин, які їстимуть вашу полуницю, перш ніж ви її зберете. Тому можете не поспішати і дочекатися, поки фрукти стануть ідеально стиглими.
Найпізніше дозріває верхня частина ягоди біля плодоніжки: якщо вона червона, то ягода, ймовірно, готова. Дозрівають ягоди приблизно через місяць після цвітіння. Збирайте врожай, обережно зриваючи або зрізаючи стебло над ягодою.
Раніше УНІАН розповідав, як виростити тропічне дерево авокадо вдома. Рослину авокадо відносно легко проростити з кісточки. Оскільки ж вона не витривала, то, як запевняють досвідчені садівники, виростити вазон авокадо у домашніх умовах значно легше, ніж дерево, яке буде плодоносити.