Гаврилишин наголосив, що думка про те, що всі, хто хотіли йти і захищати Україну, уже це роблять, не відповідає дійсності.
Військовий вважає, що на даний час ТЦК мають бути / фото facebook.com/lvivobltck
Важливо не допустити перетворення рекрутингових груп в Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП). Про це сказав начальник центру комплектування 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Юрій Гаврилишин з позивним “Мілан” в ефірі КИЇВ24 з приводу розмов щодо необхідності розформування ТЦК та СП й створення замість них рекрутингових центрів в частинах.
Він наголосив, що на сьогодні не існує жодної нормативно-правової бази, щоб допомагала створювати рекрутингові групи, які б працювали на бригаду.
“Якщо ця ситуація не буде виправлена, то ми можемо отримати історію, коли рекрутингові групи перетворяться в банальні ТЦК, яким будуть ставитися плани скільки людей вони мають привести у бригаду. І це перейде із загальнодержавної ситуації в локальну бригадну. Така загроза існує”, – наголосив Гаврилишин.
Відео дня
Він зазначив, що на даному етапі мають бути ТЦК. Військовий додав:
“Створюючи рекрутингові групи, центри української армії держава надає людям вибір. Те, в що зараз перетворилося комплектування сил оборони є свідченням не усвідомлення важливості рекрутингу з 2014 року. На даний час ТЦК мають бути”.
Гаврилишин наголосив, що думка про те, що всі, хто хотіли йти і захищати Україну, уже це роблять, не відповідає дійсності. Він назвав причини чому є ще багато людей, які не долучилися до Сил оборони. За його словами, бригадою було проведено ряд досліджень, які показали, що серед причин чому люди ще не долучилися до війська, зокрема, є те, що деякі командири мають погану репутацію, відсутня довіра до підрозділу, низька базова військова підготовка.
Гаврилишин розповів, що в бригаді “Азов” дещо знизились вимоги до кандидатів, яких набирають. Він наголосив:
“Проте є певні табу, які стосуються наркотиків, алкоголю, кримінальних проваджень або навіть закритих кримінальних проваджень по серйозних статтях. Вимоги – адекватне здоров’я, яке буде дозволяти кандидату служити по висновку ВЛК в бригаді спеціального призначення, що передбачає більші вимоги. Набирати людей, в яких немає дозволу служити в підрозділах спеціального призначення категорично не можемо, бо перед бригадою стоять серйозні бойові завдання, тому нам необхідні здорові люди”.
При цьому захисник додав, що кожен боєць має обов’язково пройти базовий курс бойової підготовки. Начальник центру комплектування 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” зазначив, що навіть ті бійці, які мають бойовий досвід в інших бригадах, підготовку в навчальних центрах, обов’язково в бригаді проходять базовий курс бойової підготовки, тому що від цього залежить як виживаємість воїна на полі бою, так і його результативність під час виконання бойових завдань.
Розмови про розформування ТЦК в Україні
Як повідомляв УНІАН, народний депутат України Юлія Яцик зазначила, що Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради пропонує розформувати ТЦК та СП й створити з їхніх працівників понад 10 бригад для виконання бойових завдань на фронті. Вона уточнила, що про це йдеться у звіті комісії, а в Міністерстві оборони України вже працюють над створенням рекрутингових центрів. Зазначила, що в звіті запропонували розформувати ТЦК як орган і створити рекрутингові центри з числа, в тому числі цивільних осіб.
Яцик не уточнила, яку саме кількість співробітників військкоматів пропонується “скоротити” та направити на фронт. За її словами, це службова інформація, яка наразі розголошенню не підлягає.