
У росіян великі труднощі з будівництвом кораблів.
Авіаносець “Адмірал Кузнєцов” досі проходить обслуговування / фото – wikimedia.org/Mil.ru
У 2009 році під час святкування щорічного Дня Військово-морського флоту Росії головнокомандувач ВМФ РФ адмірал Володимир Висоцький вкотре пообіцяв, що бойовий склад поповнять шість авіаносних бойових груп. Проте планам Москви так і не судилося збутися.
Про це розповів експерт з військових питань у Фонді ім. Казимира Пуласького у Варшаві. Казимира Пуласького у Варшаві, а також екс-консультант Пентагону Рубен Ф. Джонсон у своїй колонці для видання 19FortyFive.
У РФ так і не змогли побудувати нові авіаносці
Джонсон зазначив, що будівництво кораблів мало розпочатися у 2012 році. Згідно з планами РФ, три авіаносні бойові групи будуть додані Північному флоту, а три – Тихоокеанському. Це будуть повноцінні оперативні групи, до складу яких нібито увійдуть не тільки самі авіаносці, а й усі інші кораблі, необхідні для їхньої підтримки.
Відео дня
Як відомо, будівництво цих шести авіаносців так і не почалося. Авіаносець “Адмірал Кузнєцов” радянської епохи більшу частину свого життя провів у ремонті й досі продовжує обслуговуватися.
Джонсон вважає, що “Адмірал Кузнєцов” може так і не вийти в море через корупцію всередині РФ.
“Є серйозні підозри, що корупція є одним з основних чинників у поточних проблемах навколо авіаносця “Адмірал Кузнєцов”, і цей аспект дедалі частіше обговорюють експерти та ЗМІ”, – ішлося у статті Bulgarian Military, опублікованій 2024 року.
Після більш ніж десятиліття тривалого ремонту і неодноразових аварій багато хто в Росії і за її межами говорить про те, що поганий стан корабля пояснюється не тільки технічними труднощами і застарілими технологіями. Джонсон поділився, що внутрішні розслідування і джерела, включно з колишнім офіцером ВМФ Росії В’ячеславом Коноваловим, стверджували, що деякі елементи модернізації “Адмірала Кузнєцова”, що коштували мільйони, так і не були реалізовані, а кошти “пішли в чиїсь кишені”.
Проблема не тільки в грошах
Навіть за найсприятливіших економічних обставин у РФ немає можливості побудувати шість авіаносців, запевнив експерт. Такі величезні витрати сильно вплинуть на фінансування інших видів збройних сил Росії.
Джонсон спрогнозував, що в такому разі виробничі лінії майже всіх інших систем озброєнь у РФ зупинилися б. Він підкреслив, що кремлівські чиновники продовжують розкрадати гроші на оборонні проєкти, через що на будівництво авіаносців не вистачило б коштів.
Джонсон нагадав, що РФ не здатна впоратися навіть із легшими завданнями, включно з будівництвом нових кораблів для заміни зношених малих суден, які відслужили свій термін. За його словами, російська суднобудівна промисловість не в змозі виробляти бойові кораблі ні в тій кількості, ні з тим рівнем якості, які потрібні військово-морському замовнику.
Читайте також:
У Росії спустили на воду підводний крейсер-носій ракет “Циркон” – Путін не приїхав (відео)
Розсекречено субмарину РФ, яка стане першим штатним носієм “гіперзвукових” ракет “Циркон”
Україна запустила в Чорне море зброю Ніколи Тесли, – Forbes
Крім того, експерт звернув увагу на те, що більша частина радянського суднобудівного потенціалу з 1991 року перебуває у складі України і більше не належить Москві. Серед них Миколаївські верфі, де були побудовані всі авіаносці, коли-небудь розроблені в СРСР.
Російські кораблі – інші новини
Раніше капітан 1-го рангу у відставці, військово-морський експерт групи Defence Express Володимир Заблоцький розповів, що залежність Росії від українських газотурбінних двигунів призвела до припинення будівництва деяких видів кораблів. Він підкреслив, що зараз процес побудови нових кораблів у Росії є дуже повільним.
Крім того, представник Військово-Морських сил ЗСУ, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук відреагував на те, що окупанти будують у Керчі гігантський десантний корабель “Іван Рогов”. Він нагадав про МРК “Аскольд”, який був знищений ЗСУ до початку бойового застосування.