Росіяни намагаються змусити Україну розосередити свої ЗРК, вважає Романенко.
Українським військовим стає важче збивати російські дрони / Колаж УНІАН, фото – ua.depositphotos.com, скриншот
Російські окупанти регулярно змінюють маршрути ударів “шахедами”, щоб залітати у великі українські міста з різних напрямків. Про це повідомив експерт з авіації, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко в ефірі “Radio NV”.
“Програма складається так, щоб ці дрони залітали до Києва з будь-якого напрямку. Наприклад, із Житомирської області. Це означає, що ми мобільні групи і засоби ППО по всій території України повинні розміщувати навколо об’єктів, а не по дузі найімовірнішого напрямку”, – поділився Романенко.
Експерт додав, що для відбиття таких атак, Україні потрібно більше зенітно-ракетних комплексів, які були б здатні прикрити вразливі об’єкти з усіх напрямків.
Відео дня
“Дальність зенітного комплексу середньої дальності становить до 40 кілометрів. Щоб прикрити велике місто, потрібно 2 таких комплекси. Тому росіяни старанно вишукують місця, в які можуть прорватися “шахеди”, – пояснив експерт.
Читайте також:
Зима близько: чи варто чекати на посилення російських атак з повітря
Росія готує серйозніші ракетні удари по Україні: експерт назвав імовірні терміни
Потужний удар РФ по Україні з повітря: стало відомо, скільки БПЛА та ракет запустив ворог
Романенко заявив, що Україна змінила тактику захисту через розробку нових програм польотів “шахедів”. За словами експерта, це призвело до того, що українським силам протиповітряної оборони доводиться розосереджуватися та використовувати зенітні ракети:
“А ми бережемо ракети до ЗРК, тому що росіяни накопичують запаси ракет”.
Російські удари “шахедами” – інші новини
Раніше УНІАН писав, що в ніч на 25 жовтня російські окупанти завдали чергового удару “шахедами” по Києву. Один з безпілотників влучив у багатоповерховий будинок у Солом’янському районі столиці. Унаслідок атаки є поранені та загиблі.
Крім того, експерти зазначали, що росіяни почали використовувати “шахеди” з термобаричною бойовою частиною. За їхніми словами, поки зарано говорити про ефективність такої техніки.