
Учені встановили, що середовище цих басейнів настільки екстремальне, що воно кидає виклик усьому, що ми знаємо про життя на Землі.
Учені відкрили “басейни смерті” в Червоному морі / flickr.com/photos/acmet
У Червоному морі вчені виявили природні смертельні пастки в тому місці, де, як свідчить Бібілія, Мойсей розділив морські води.
Ці пастки – соляні басейни, які виявили на глибині 1219 м нижче за поверхню затоки Акаба, де вода в 10 разів солоніша за звичайну морську, а нестача кисню призводить до того, що басейни вбивають або приголомшують усе живе, що до них потрапляє, йдеться в дослідженні, пише Fox News.
У дослідженні також стверджується, що більші хижаки ховаються біля краю цих басейнів, щоб схопити здобич після того, як вона піддасться знищувальному впливу солоної води.
Відео дня
Дослідницька група під керівництвом Сема Перкіса, завідувача кафедри морських геологічних наук в Університеті Майамі, використовувала спецапарати і глибоководні зонди для дослідження глибоководних западин між Африкою і Аравійським півостровом.
Вчені припустили, що ці умови імітують ті, що були на ранній Землі, і вважають, що саме в такому місці в глибокому морі могло виникнути перше життя.
Читайте також:
Вчені з’ясували, що древні люди були канібалами, і зовсім не через голод
Науковці нарешті визначили шлях, яким древні люди покинули Африку
Африка розколюється на дві частини швидше, ніж очікувалося
“Наше поточне розуміння полягає в тому, що життя зародилося на Землі в глибокому морі, майже напевно в безкисневих умовах”, – сказав Перкіс.
Дослідження навіть припустило, що ці так звані “басейни смерті” можуть дати підказки, що допомагають у пошуку позаземних організмів.
Ця унікальна екосистема є однією з найекстремальніших середовищ на планеті, йдеться в дослідженні, і що, можливо, вона нагадує умови, виявлені в далеких “водних світах” за межами нашої сонячної системи.
Оскільки в басейнах із солоною водою виживає дуже мало організмів, шари осаду залишилися недоторканими і зберегли архів минулих змін клімату та геологічних подій.
“Зазвичай тварини збовтують морське дно, порушуючи відкладення, які там накопичуються, але з цими солоними басейнами все не так. Тут будь-які осадові шари на дні басейну залишаються абсолютно недоторканими”, – сказав учений.
Він висловив сподівання, що незаймані шари дадуть їм змогу краще вивчити стародавні умови океану і допоможуть їм у реконструкції кліматичних моделей і відстеженні еволюції екосистем Землі протягом мільйонів років.
Океанографи виявили схожі утворення в Середземному морі, Американській затоці та Антарктичному океані, але жодне з них не розташоване на такій глибині.