Їх туди не повинні направляти, тому що різні психологічні стани у бійців після поранень.
Воїн зробив заяву про колишніх військових у ТЦК / скріншот
Колишніх військових потрібно відправляти працювати не в Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, а в інструкторські або тилові частини.
Таку думку висловив колишній командир групи снайперів спецпідрозділу ЗСУ Костянтин “Дід” Прошинський в ефірі НовиниLIVE.
“Моє переконання – потрібно переводити якнайшвидше і якнайбільше різних документацій (щодо мобілізації) в електронний вигляд, оцифровувати для того, щоб створювати менше різних корупційних схем. Ми розуміємо прекрасно, люди різні є. Завжди кажу на захист ТЦК, але там служать наші списані товариші, які є обмежено-придатні, які не можуть більше брати участь у бойових діях”, – сказав він.
Відео дня
На думку “Діда”, їх туди не повинні направляти, “тому що різні психологічні стани в цих бійців після різних поранень”.
“І коли вони можуть зустрічатися з цивільними, які можуть загострити в чомусь ситуацію, то може виникнути конфлікт, ситуація може вийти за межі нормального спілкування. Це одна з проблем. І ми багато разів просили: переводьте хлопців в інструкторські або тилові частини, але не відправляйте в ТЦК, тому що це може створити напруженість. При цьому є різні види ТЦК, є різні люди. Не можна говорити, що в ТЦК усі корупціонери і неправильно діють… Але оцифрування – дуже хороша річ. Бронювати людей треба. Я розумію, що абсолютно кожен має бути готовий воювати, але це не означає, що кожен зобов’язаний іти на фронт. І президент, і інші люди не раз говорили, що одного бійця, який перебуває на фронті, мають забезпечувати щонайменше шість осіб у тилу. Треба з цим розбиратися”, – пояснив Прошинський.
Мобілізація в Україні – актуальні новини
Як повідомляв УНІАН, ТЦК, СБУ, розвідувальні органи і Нацполіція обмінюватимуться даними про порушників призову через електронну систему.
Читайте також:
Хто з чоловіків може виїхати за кордон 2024: всі категорії і поширені запитання
Демобілізація мобілізованих: хто може піти з армії в листопаді 2024
На Центральному залізничному вокзалі Києва встановили мініскульптуру “Повернення додому”
Відстрочка від мобілізації з 1 листопада 2024: хто може отримати
Субсидії, нові ПДР і безкоштовне харчування у школах: що зміниться з 1 листопада в Україні
Міністр оборони України Рустем Умеров, посилаючись на відповідне рішення уряду, пояснив, що цифровізація оборонної сфери зробить процес призову на службу більш справедливим і ефективним.
Він зазначив, що обмін даними через електронну систему дасть змогу правоохоронцям швидко отримувати інформацію про порушників і доправляти їх у ТЦК або відповідні органи: “Це рішення про відновлення справедливості щодо тих, хто сумлінно виконує свій обов’язок перед Батьківщиною. Нові правила також посилять нашу обороноздатність, роблячи армію сильнішою, а військовий облік – прозорішим”.